Futbalový tréner Pep Guardiola podporil sumou 150-tisíc eur španielsku organizáciu, ktorá zachraňuje migrantov

na otvorenom mori. „Suma pôjde na potrebné opravy záchrannej lode,“ povedal zakladateľ organizácie Oscar Camps.

Proactiva Open Arms zachránila v Stredozemnom mori do tejto chvíle viac ako 5000 osôb. Jej loď na istý čas zaistili talianske úrady, ktoré obvinili organizáciu z podpory nelegálnej migrácie.

Tréner Manchestru City poslal peniaze po tom, čo sa vo vyhlásenej zbierke nepodarilo vyzbierať potrebnú sumu finančných prostriedkov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Anglicko hrá po I. polčase s Tuniskom 1:1. Prvý gól strelil Kane, za africký celok vyrovnal z penalty Sassi. Angličania sú zatiaľ jasne lepší, nepremieňajú však gólové šance.

Tunisko strelilo gól Anglicku a vyrovnalo na 1:1. Gól v zápase F-skupiny MS strelil z penalty v 35. minúte Sassi. Pokutový kop nariadil rozhodca po tom, ako Angličan Walker fauloval lakťom Ben Youssefoa.

Anglicko vyhráva nad Tuniskom od 11. minúty 1:0 po góle Kana. Tunisanom sa následne zranil brankár, ktorý musel byť vystriedaný.