Futbalisti Japonska zdolali v generálke pred MS v rakúskom Innsbrucku Paraguaj 4:2

. Japonsko sa na MS stretne v H-skupine s Poľskom, Kolumbiou a so Senegalom. Šampionát sa začína o dva dni.

Za reprezentantov krajiny vychádzajúceho slnka sa dvakrát presadil Takaši Inui, ktorý otočil z 0:1 na 2:1. V 77. minúte si dal vlastný gól Federico Santander, v 90. minúte síce znížil Richard Ortiz, ale chvíľu nato upravil na konečných 4:2 Šindži Kagawa.

S paraguajskou reprezentáciou sa po zápase rozlúčil štyridsaťročný brankár Justo Villar. Štvrťfinalista MS 2010 v Juhoafrickej republike a finalista Copa America 2011 odohral v drese „Albirroja“ dokopy 119 duelov. V utorok nastúpil v základnej zostave s kapitánskou páskou na ruke, no po 12 minútach ho vystriedal Alfredo Aguilar.

Prípravný zápas pred MS 2018 – Innsbruck:

Japonsko – Paraguaj 4:2 (0:1)
Góly: 51. a 63. Inui, 77. Santander (vl.), 90. + 1 Kagawa – 32. Romero, 90. Ortiz

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Anglicko hrá po I. polčase s Tuniskom 1:1. Prvý gól strelil Kane, za africký celok vyrovnal z penalty Sassi. Angličania sú zatiaľ jasne lepší, nepremieňajú však gólové šance.

Tunisko strelilo gól Anglicku a vyrovnalo na 1:1. Gól v zápase F-skupiny MS strelil z penalty v 35. minúte Sassi. Pokutový kop nariadil rozhodca po tom, ako Angličan Walker fauloval lakťom Ben Youssefoa.

Anglicko vyhráva nad Tuniskom od 11. minúty 1:0 po góle Kana. Tunisanom sa následne zranil brankár, ktorý musel byť vystriedaný.