Peter Sagan skončil štvrtý vo 4. etape pretekov Okolo Švajčiarska. Po úspešnom úniku zvíťazil dánsky cyklista Chris Juul-Jensen, druhý skončil po šprinte pelotónu Matthews, tretí bol Lampaert.

Sagan zostáva v celkovom poradí na 5. mieste, lídrom je aj naďalej Švajčiar Stefan Küng.

Etapu, ktorá merala 189 kilometrov, sprevádzal hustý dážď. Posledných 50 kilometrov tvorilo tiahle stúpanie 2. kategórie a následný zjazd do cieľa.

Sagan v kopci vydržal s najlepšími, tím Bora však napriek aktivite nedokázal dobehnúť Chrisa Juula-Jensena v úniku.

Trojnásobný majster sveta tak v cieli špurtoval najlepšie o druhú priečku, tú však napokon získal Austrálčan Michael Matthews, tretí skončil Belgičan Yves Lampaert.

Priebeh etapy

Pelotón čakala v utorok trať s dvomi horskými prémiami. Prvá 3. kategórie krátko po štarte nemohla zamiešať kartami, no druhá už áno. Výstup na Saanenmöser 2. kategórie (1283 m, 7,3 km, 4,5 %) sa nachádzal niečo vyše desať kilometrov pred koncom a po ňom nasledoval už len zjazd do cieľa.

Už po pár kilometroch sa dostala do úniku šestica Christopher Juul-Jensen (Mitchelton – Scott), Silvan Dillier, Nans Peters (obaja AG2R La Mondiale), Nathan Brown (EF-Drapac), Mark Christian (Aqua Blue Sport) a Paul Ourselin (Direct Energie). Po 15 km mali náskok už vyše päť minút, pričom Dillier strácal v celkovej klasifikácii na prvého Stefana Künga iba 1:23 minúty.

Pomohlo im aj daždivé počasie a mokrá vozovka, keďže lídri na celkové poradie v pelotóne nechceli príliš riskovať. Sto km pred cieľom bol náskok úniku šesť minút. Pelotón výraznejšie zvýšil tempo až o ďalších 25 km, keď sa na jeho čele k BMC zoradili aj jazdci Quick-Step Floors, Dimension Data a Bora-Hansgrohe.

Šestica na čele mala 50 km pred koncom stále k dobru vyše štyri minúty, no z ich náskoku pelotón neustále ukrajoval. Niečo vyše 30 km pred cieľom prišlo v zadnej časti pelotónu k pádu a na ceste skončilo viacero pretekárov. Na čele hlavnej skupiny sa potom ukázal aj Juraj Sagan, ktorý pracoval na zmazaní náskoku pre svojho brata Petra.

Lídri mali 20 km pred cieľom k dobru už len dve minúty. O ďalších 5 km už na stúpaní na Saanenmöser zaútočil z úniku Brown, na čo zareagovala dvojica z AG2R Peters a Dillier.

Postupne sa dolepili aj Juul-Jensen s Ourselinom, no Christian odpadol. Jedenásť km pred koncom sa na čele odtrhli Juul-Jensen s Petersom, no krátko nato zostal vpredu len Peters, ktorý mal na vrchole Saanenmöseru 20-sekundový náskok.

V závere však chytil druhý dych Juul-Jensen, 4,5 km pred koncom dobehol lídra a o chvíľu neskôr ho aj predstihol. Svoj únik nakoniec dotiahol do úspešného konca a tešil sa z najväčšieho triumfu v kariére. Peter Sagan finišoval v hromadnom špurte na 4. mieste.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Pelotón sa na ME v Glasgowe 94 km pred cieľom rozdelil a Peter Sagan nie je v jeho prvej časti. Sagan je nachladnutý a stále nemá doliečené zranenia z Tour de France.

Peter Sagan dostal defekt a 130 km pred cieľom ME v Glasgowe mu museli meniť zadné koleso. Nemal by však mať problémy vrátiť sa naspäť do pelotónu.

Peter Sagan je približne 140 km pred cieľom ME v Glasgowe súčasťou pelotónu, ktorý za únikom zaostáva o bezpečných päť minút. Saganovi pomáhajú Čanecký, Mahďar, Tybor, Malovec a Malík.

Najčítanejšie

| |