Nadácia Zastavme korupciu spustila web na kontrolu projektov z eurofondov. Ľudia môžu na stránke kamidueurofondy.sk ľahšie nájsť informácie o projektoch z ich okolia a o čerpaní eurofondov, ale taktiež upozorniť na prípadné podozrivé aktivity. 

Podľa výkonného riaditeľa nadácie Pavla Sibylu nie sú totiž eurofondy abstraktné miliardy eur z Bruselu, ale konkrétne projekty roztrúsené v desiatkach miest a obcí na Slovensku. Ide napríklad o výstavbu zberných dvorov, zatepľovanie škôl či nákup nových strojov do firiem.

„Nikto nevie dohliadnuť na tisíce projektov po celej krajine, iba ľudia žijúci v ich okolí. Preto sme chceli vytvoriť nástroj, ktorý dáva možnosť vyhľadávať projekty a sledovať, čo by sa v nich malo robiť,“ priblížil Sibyla.

Nadácia pracuje s dátami o eurofondoch z programového obdobia 2014-2020.

„Žiaľ, stále chýbajú údaje o pôdohospodárskych eurofondoch, ktoré Pôdohospodárska platobná agentúra zverejňuje v minimálnej podobe iba na vlastnom webe,“ doplnil analytik eurofondov v nadácii Matej Hruška.

Web postupne doplnia o nové funkcie. Pribudne prepojenie s ďalšími zdrojmi dát aj prehľad toho, ako sa Slovensku darí napĺňať eurofondové ciele. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Horúčavy pretrvajú na Slovensku aj nasledujúci týždeň. Teploty môžu najmä na západe a juhu krajiny dosiahnuť 33 až 35 stupňov Celzia. (tasr)

Najčítanejšie

| |