Rafael Nadal sa odhlásil z trávnatého turnaja v londýnskom Queen’s Clube.

Víťaz Roland Garros uviedol, že si po náročnej antukovej sezóne potrebuje oddýchnuť. Na antuke vyhral 26 z 27 duelov.

„V roku 2008 som v Queen’s Clube vyhral a chcel som sa vrátiť späť. Ale bola to dlhá antuková sezóna. Musím počúvať svoje telo, to mi odporučili aj lekári. Chcem sa ospravedlniť organizátorom i fanúšikom, ktorí ma chceli vidieť hrať,“ povedal Nadal, ktorý naposledy na londýnskom podujatí štartoval v roku 2015.

V pondelok prijal voľnú kartu na budúcotýždňový turnaj Fever-Tree Championships v Queen’s Clube Srb Novak Djokovič, ktorý po prekvapivom vypadnutí vo štvrťfinále Roland Garros s Talianom Marcom Cecchinatom zvažoval vypustiť trávnatú časť sezóny. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Anglicko hrá po I. polčase s Tuniskom 1:1. Prvý gól strelil Kane, za africký celok vyrovnal z penalty Sassi. Angličania sú zatiaľ jasne lepší, nepremieňajú však gólové šance.

Tunisko strelilo gól Anglicku a vyrovnalo na 1:1. Gól v zápase F-skupiny MS strelil z penalty v 35. minúte Sassi. Pokutový kop nariadil rozhodca po tom, ako Angličan Walker fauloval lakťom Ben Youssefoa.

Anglicko vyhráva nad Tuniskom od 11. minúty 1:0 po góle Kana. Tunisanom sa následne zranil brankár, ktorý musel byť vystriedaný.