Nemecký novinár a dopingový expert verejnoprávnej televízie ARD Hajo Seppelt nepôjde na MS do Ruska. Dôvodom sú obavy o jeho bezpečnosť. „Je to poľutovaniahodný vývoj pre športovú žurnalistiku, keď sú s prácou na futbalových MS spojené riziká a možné následky,“ reagoval.

Rozhodnutie, ktoré padlo po rozhovore vedenia ARD s ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom, sa opieralo o analýzu nemeckých bezpečnostných orgánov

„Máme na zreteli v prvom rade jeho bezpečnosť. Zohľadnili sme informácie, ktoré máme k dispozícii,“ povedal šéf športu ARD Axel Balkausky pre internetový portál tagesspiegel.de.

„Mrzí ma to, ale rešpektujem toto rozhodnutie. Je to poľutovaniahodný vývoj pre športovú žurnalistiku, keď sú s prácou na futbalových MS spojené riziká a možné následky,“ zareagoval Seppelt, ktorý sa rozhodujúcim spôsobom podieľal na odhalení rozsiahleho dopingového škandálu v Rusku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Lionel Scaloni a Pablo Aimar povedú minimálne do decembra futbalovú reprezentáciu Argentíny. Vo funkcii nahradili Jorgeho Sampaoliho, ktorý sa dohodol s vedením Argentínskej futbalovej federácie na rozviazaní zmluvy po MS 2018 v Rusku. (tasr)

Najčítanejšie

| |