Matej Ondrišek

Cibulková je vo výbornej forme, vo Wimbledone si zahrá vo štvrťfinále

Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále Wimbledonu. Nenasadenú Su-Wei Hsieh z Taiwanu porazila 6:4, 6:1.

Foto – AP

Vzájomnú bilanciu s touto súperkou upravila už na 3:0.

Cibulková postupom vyrovnala kariérne maximum z Wimbledonu – vo štvrťfinále hrala aj v rokoch 2011 a 2016.

Jej súperkou v ďalšom kole bude v utorok Lotyška Jelena Ostapenková.

Cibulková vstupovala do Wimbledonu ako nenasadená hráčka – vedenie turnaja jej pozíciu prepustilo Serene Williamsovej, ktorá sa vracia po materskej dovolenke a v rebríčku WTA jej patrí až 181. priečka.

Slovenka je vo výbornej forme, okrem Taiwančanky vyradila aj Alizé Cornetovú, Johannu Kontovú (22. nasadená) a Elise Mertensovú (15. nasadená)

Ženy – dvojhra – osemfinále:

Dominika CIBULKOVÁ (SR) – Su-Wei Hsieh 6:4, 6:1

Priebeh zápasu:

Obidve súperky si hneď od začiatku zápasu vzájomne brali podania. Vlastné podanie si ako prvá uhájila Cibulková až v deviatom geme, keď sa dostala do vedenia 5:4, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.

Vzápätí opäť brejkla svoju súperku a vyhrala set 6:4. V závere setu Tajwančanka niekoľko minút protestovala proti Cibulkovej loptičke, ktorú najskôr potvrdilo jastrabie oko, potom však rozhodca odobral Cibulkovej fiftín na 40:00.

To ešte zdramatizovalo záverečný gem, ale Cibulková napokon predsa len po dramatickom priebehu získala prvý set.

Do druhého setu vstúpila Cibulková s vedením 3:0 a zvyšok setu už jednoznačne kontrolovala. Vyhrala ho v pomere 6:1.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.