V šiestej etape Tour de France sa hneď v úvode vytvoril denný únik.

Tvorí ho Novozélanďan Dion Smith a štvorica Francúzov.

Členovia úniku: Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert), Laurent Pichon (Fortuneo-Samsic), Fabien Grellier (Direct Énergie), Damien Gaudin (Direct Énergie) a Anthony Turgis (Cofidis).

V úniku nie je žiadne väčšie meno a pre pelotón by nemal predstavovať hrozbu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Tour de France

Skupina s Petrom Saganom taktizuje a vedúca trojica má 7 km pred cieľom už 50-sekundový náskok. Sagan tak dnes pravdepodobne neskončí na pódiu, mal by si však udržať výrazný náskok v súťaži o zelený dres.

Peter Sagan sa snaží dobehnúť silnú trojicu favoritov. Greg Van Avermaet, Yves Lampaert a John Degenkolb sa odpojili z vedúcej skupiny 15 km pred cieľom v náročnom predposlednom sektore pavé. Náskok lídrov už stúpol na 20 sekúnd.

Peter Sagan je aj 20 kilometrov pred cieľom vo výbornej pozícii. Naďalej jazdí na čele hlavnej skupiny, ktorú tvorí už len približne 30 jazdcov. Cyklistov čakajú ešte dva náročné úseky po dlažobných kockách.

Peter Sagan zatiaľ jazdí bezchybne a na dlažobných kockách sa vyhol všetkým problémom. Dobre jazdí aj Fernando Gaviria, ktorý sa dokonca pokúša o únik. Problémy mali mnohí favoriti. Froome sa po páde vrátil do čela, Bardet a Van Garderen zaostávajú. Do cieľa zostáva 40 km.

Najčítanejšie

| |