František Mikloško by ako občiansky kandidát prijal aj podporu politickej strany, ktorá sa stotožní s jeho víziou a navrhne mu podporu v prezidentských voľbách. O podpisy poslancov sa uchádzať nebude.

Oficiálne nerokoval ani s politickými stranami. „František Mikloško ide do prezidentských volieb ako občiansky kandidát. Pokiaľ sa však niektorá z parlamentných či mimoparlamentných strán stotožní s jeho víziou slušného Slovenska a navrhne mu podporu, prijme ju,“ uviedla Mikloškova hovorkyňa Eva Güttlerová.

Mikloško považuje svoju kandidatúru za šancu priniesť do našej spoločnosti slušnosť, skúsenosti, sebavedomie a vôľu spolupracovať. „Chcem byť prezidentom slušného Slovenska. Slovensko je krajina, ktorá má rozum aj srdce. Som presvedčený, že tieto dve stránky všetkých ľudí žijúcich na Slovensku rozhodnú v prezidentských voľbách správne,“ uviedol.

Pripomína, že kandidovať sa rozhodol na základe výzvy osobností verejného života na Slovensku. „Vo svojej volebnej kampani sa opieram o podporu osobností verejného života na Slovensku, o dôležitých ľudí, ktorí ma podporujú v regiónoch, ale aj o generáciu mladých, pre ktorých je slušnosť a poctivosť základným kritériom verejnej služby,“ doplnil. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Bohumila Tauchmannová-Záborská tvrdí, že vyzbierala 15-tisíc podpisov na kandidatúru za prezidentku. „Oslovila som okolo 70-tisíc okoloidúcich, z toho mi dalo podpis okolo 12-tisíc. Ďalších viac ako 3000 podpisov mi poslali priatelia a ľudia, ktorí maj majú radi,“ povedala. (tasr)

Kandidatúru Eduarda Chmelára na prezidenta podporil bývalý prezident a predseda parlamentu z čias mečiarizmu Ivan Gašparovič. „Ako kandidátovi na prezidenta s takouto predstavou by som mu svoj hlas pokojne dal,“ povedal.

Richard Raši povedal, že v Smere je za najlepšieho kandidáta na prezidenta považovaný Miroslav Lajčák. Nebol vraj pri debatách, kde by padalo iné meno. Či by prijal ponuku, aby bol kandidát, neodpovedal.

Najčítanejšie

| |