Počet ľudí, ktorí sa nakazili osýpkami na východe Slovenska, aj naďalej rastie a ich počet sa blíži k tristo. Od 7. mája do 23. júla z nich už 150 potvrdili, a 129 je ešte pravdepodobných. Ani po dvoch mesiacoch hygienici nehovoria, koľko z nakazených nebolo očkovaných.

„Zaznamenali sme ochorenia u neočkovaných, čiastočne očkovaných, ale aj u osôb, ktoré majú v zdravotnej dokumentácii zaznamenané očkovanie dvomi dávkam vakcíny proti osýpkam. Túto skutočnosť si v súčasnosti overujeme na základe ďalších laboratórnych vyšetrení. Tieto vyšetrenia ešte nie sú ukončené,“ tvrdí Úrad verejného zdravotníctva.

Sedem nakazení bolo importovaných – to znamená, už nakazení ľudia prišli z Veľkej Británie a nenakazili sa tak na Slovensku. Nakazilo sa aj deväť zdravotníkov.

U ôsmich chorých detí bolo ochorenie komplikované zápalom pľúc. Celkovo bolo v nemocnici 212 pacientov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

V okrese Michalovce zrušili mimoriadnu situáciu v súvislosti s osýpkami. Informovala o tom po zasadnutí krízového štábu prednostka okresného úradu Jana Cibereová. Plnenie opatrení, ktoré boli prijaté, sa podľa nej javí ako veľmi účinné a pokles osýpok je viditeľný. (tasr)

Najčítanejšie

| |