Matej Ondrišek

Trnava v Lige majstrov vyradila Legiu, v ďalšom kole zrejme nastúpi proti srbskému majstrovi

Spartak Trnava v Lige majstrov vyradil Legiu Varšavu a postúpil do tretieho predkola. Trnava pred vypredaným domácim štadiónom prehrala 0:1, ale minulý týždeň v Poľsku zvíťazila 2:0.

Spartak Trnava 0:1 Legia Varšava (dvojzápas 2:1)

Gól: 61. Astiz

Žlté karty: Tóth, Vlasko – 2x Vešovič, 2x Antolič

Červené karty: 37. Vešovič (Legia) po 2. ŽK, 85. Antolič (Legia) po 2. ŽK

Spartak Trnava: Chudý – Čonka, Godál, Tóth – Rada, Greššák, Sloboda (76. Vlasko), Grendel (70. Miesenböck), Kadlec – Egho (91. Hladík), Jirka

Legia Varšava: Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan (53. Carlitos) – Maczyňski (80. Hämäläinen) – Hloušek, Antolič, Radovič (46. Cafu), Vešovič – Kucharczyk, Kanté

Trnavčanom sa podarilo vyradiť zo súťaže poľského majstra, ktorý podľa portálu transfermarkt disponuje približne päťkrát väčšou tržnou hodnotu.

Domácim priali v odvete okolnosti – Legia prišla až o dvoch vylúčených hráčov a dohrávala s ôsmimi hráčmi v poli.

Trnavský súper v treťom predkole vzíde z dvojzápasu Crvena zvezda Belehrad (Srbsko) – FK Suduva Marijampole (Litva).

S vysokou pravdepodobnosťou ním bude srbský majster, keďže v prvom zápase zvíťazil 3:0 – odveta sa odohrá zajtra.

Prvé zápasy tretieho predkola sa budú hrať už o týždeň – 7. a 8. augusta (odvety 14. augusta).

Trnava má už teraz istotu účasti minimálne v play-off Európskej ligy.

Priebeh zápasu:

Trnava vstúpila do zápasu aktívne, dobrým pohybom v strede poľa spôsobovala obrane súpera problémy, ale takmer inkasovala v 11. minúte. Nedorozumenie v obrane zachraňoval zákrokom na čiare brankár Chudý.

Prvú väčšiu šancu domácich mal v 17. minúte Jirka, ktorého krížnu strelu vytlačil na roh Malarz.

V ďalších minútach sa hralo medzi šestnástkami, Legia sa snažila zvyšovať aktivitu, ale nevytvorila si väčšiu šancu. Poľského majstra však pribrzdila 37. minúta, v ktorej dostal Vešovič druhú žltú kartu a bol vylúčený.

Trnave sa následne začali otvárať priestory na protiútoky, pološancu mal aj na druhej strane Kanté, ale do konca polčasu sa už na trávniku nič podstatné neudialo.

Legia však prišla aj o asistenta trénera, ktorého rozhodca poslal na tribúnu.

Oslabená Legia musela od začiatku druhého polčasu riskovať, urobila zmeny v zostave a hru tlačila pred Chudého.

Získavala početné rohové kopy a v 63. minúte sa jej podarilo znížiť. Center Kucharczyka dokopol do brány stopér Astiz. V 68. minúte už mohlo byť 0:2, obrovskú šancu mal Kanté, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Godál.

Trnave sa v druhom polčase dlho nedarilo využiť početnú výhodu a Legia pokračovala v nápore. Prvé náznaky šancí mala Trnava až po 80. minúte.

V 85. minúte ale Egha fauloval Antolič a rozhodca ho po druhej žltej karte vylúčil. Legia tak dohrávala iba s ôsmimi hráčmi v poli a do konca stretnutia už Chudého priamo neohrozila.

Trnava stav 0:1 ubránila a postúpila do tretieho predkola.

Reakcie po zápase (zdroj RTVS):

Radoslav Látal, tréner Spartaka Trnava: „Nebolo to z našej strany ideálne, ale zaplať pán Boh za dve červené karty, ktoré dostal súper, čím si skomplikoval odvetu. Potvrdilo sa to, čo som hovoril už na predzápasovej tlačovej konferencii, teda že to bude ťažký zápas. Ukázala sa kvalita Legie, vďakabohu, že to takto dopadlo. Týmto zápasom sme žili celý týždeň, sme radi, že sme potešili fanúšikov, je to nádherné.“

Erik Grendel, stredopoliar Spartaka: „Bolo to mojich najdlhších 20 minút v živote, keď som v závere musel sledovať zápas z lavičky. Chlapci to však ubojovali a ideme ďalej. Všetko je to v hlavách, báli sme sa o výsledok namiesto toho, aby sme využili početnú výhodu. Z toho potom vyústil gól Legie, chvalabohu, že sme nedostali druhý. Základom nášho úspechu bolo víťazstvo 2:0 vo Varšave. Ideme si za svojím snom, nerozprávame o ňom nahlas, ale potichu sa za ním zakrádame.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA v New Havene. Prehrala s domácou Sofiou Keninovou v dvoch setoch 6:7 a 4:6. (tasr)