V Bratislave do nedele otvoria mestské hradby, koná sa tam festival Kultúrne hradby a remeselné dielne.

Na festivale ponúknu tvorivé workshopy, panelové diskusie, ale aj hudobné vystúpenia, maľovanie hennou, ukážky šermiarov a kováčov, pojazdnú kaviarničku či kuchyňu menšín v Bratislave.

Trojdňové podujatie organizuje občianske združenie Kultúrne hradby.

Pre deti bude pripravený napríklad čítací workshop, bábkové divadlo či šermiarske súboje. Najmenší návštevníci budú mať aj možnosť nechať si pomaľovať ruky hennou alebo tvár divadelnými farbami, zatočiť hrnčiarskym kruhom alebo si vyrobiť náramky. Dospelých zasa okrem iného čaká tanečný a arteterapeutický workshop, workshop výroby kalimby a spoločné hranie, postfolkový a jazzový koncert či vlastivedná vychádzka. Predstavená bude aj kniha The Great return s príbehmi Slovákov a Sloveniek, ktorí sa vrátili zo zahraničia domov.

Pripravené sú aj rozhovory a panelové diskusie na tému tolerancie a otvorenosti voči nepoznanému a inakosti a tiež na tému inklúzie. Hovoriť sa bude aj o „krásach aj kiksoch“ Bratislavy a environmentálnych témach.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Kultúra, Slovensko

Tibor Gašpar ako poradca ministerky vnútra Sakovej mesačne zarába 2030 eur v hrubom. Gašpar ministerke radí od 1. augusta v oblasti legislatívy a sociálne vylúčených komunít, nie je zamestnaný na plný úväzok. Výšku jeho platu zverejnilo ministerstvo.

Anton Hrnko sa na Facebooku ospravedlnil Gáborovi Grendelovi. Hrnko Grendela na tlačovke obvinil, že si na branno-bezpečnostnom výbore napriek upozorneniu nechal notebook a vynášal z neho utajované informácie. Hrnko napísal, že si Grendela pomýlil s poslancom Miroslavom Beblavým.

Ábel Ravasz o vymenovaní Gašpara za poradcu Sakovej: „Myslím si, že v súčasnej spoločenskej nálade je toto vymenovanie veľmi citlivou záležitosťou. Personálne prepojenie s takouto citlivou témou je samo osebe veľmi ťažkou otázkou, ktorú by mal každý veľmi dôkladne premyslieť.“ (rtvs)

Najčítanejšie

| |