Matej Ondrišek

Kližan vyhral turnaj v Kitzbüheli. Udržal si unikátnu finálovú bilanciu a vyrovnal Hrbatého a Kučeru

Slovenský tenista Martin Kližan vyhral turnaj ATP v Kitzbüheli. Vo finále porazil Uzbeka Denisa Istomina jednoznačne 6:2, 6:2. Kližan získal už svoj šiesty titul a vyrovnal najúspešnejších slovenských tenistov v ére samostatnosti.

Martin Kližan. (AP Photo/Christophe Ena)

Kližan na antuke v Kitzbüheli štartoval ako úspešný kvalifikant, na ceste za titulom vyradil aj Rakúšana Dominica Thiema, ôsmeho hráča v rebríčku ATP.

„Cítim sa úžasne, odohral som tu v Kitzbüheli sedem zápasov vrátane dvoch v kvalifikácii. Celkovo to bol veľmi náročný, ale úspešný týždeň,“ povedal Kližan pre televíziu ORF.

Slovenský tenista získal svoj šiesty titul na okruhu ATP – predtým vyhral aj turnaje v Petrohrade (2012), Mníchove (2014), Casablance (2015), Rotterdame (2016) a Hamburgu (2016).

So šiestimi titulmi vyrovnal najúspešnejších slovenských tenistov v ére samostatnosti – rovnaké číslo v minulosti dosiahli aj Karol Kučera a súčasný Kližanov tréner Dominik Hrbatý. Miloslav Mečíř ešte ako reprezentant Československa získal jedenásť titulov.

Kližan si udržal unikátnu bilanciu – na okruhu ATP ešte vo finálovom zápase nikdy neprehral, čo platí aj o štvorhre, v ktorej získal štyri tituly.

„Som hrdý na to, že som pretavil šiestu finálovú účasť na zisk šiesteho titulu a vyrovnal sa môjmu trénerovi Dominikovi Hrbatému,“ povedal slovenský tenista.

Kližan sa pred turnajom v Kitzbüheli nachádzal na 116. mieste rebríčka ATP, no v najnovšom vydaní sa posunie na 77. miesto.

Jeho maximom je 24. priečka z apríla 2015.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Šport

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA v New Havene. Prehrala s domácou Sofiou Keninovou v dvoch setoch 6:7 a 4:6. (tasr)

Najčítanejšie

| |