Matej Ondrišek

Trnava v Belehrade remizovala, pred odvetou predkola Ligy majstrov má dobrú pozíciu

Spartak Trnava remizoval s Crvenou Zvezdou Belehrad na jej ihrisku 1:1. Odveta tretieho predkola futbalovej Ligy majstrov sa hrá o týždeň.

Gólová radosť Trnavy. Foto: TASR – Martin Baumann

Crvena Zvezda Belehrad 1:1 Spartak Trnava

Góly: 23. Ben Nabouhane – 24. Grendel

Žlté karty: 49. Radonjič – 22. Godál, 45+1 Sloboda

Crvena Zvezda: Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovičič, Ebecilio (79. Simič), Krstičič – Ben Nabouhane, Radonjič – Stojiljkovič (52. Milič (73. Srnič))

Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Rada (90+5. Hladík), Greššák, Grendel (89. Miesenböck), Sloboda, Jirka – Bakoš (75. Egho)

Trnava si cenným výsledkom vytvorila solídnu východiskovú pozíciu pred odvetou, ktorá sa bude hrať v utorok 14. augusta o 20:30.

V prípade postupu by Spartak narazil na postupujúceho z dvojice Red Bull Salzburg (Rakúsko) – Škendija Tetovo (Macedónsko).

Postupom do play-off o Ligu majstrov by si zároveň zaistil minimálne účasť v skupine Európskej ligy.

Priebeh zápasu:

Crvena Zvezda začala aktívne, ale v nápore vydržala iba desať minút. Následne sa hra vyrovnala a aj Trnava predviedla náznaky útočných akcií.

V 22. minúte Spartak chyboval v strede poľa a následnú šancu domácich zastavil až faul Godála v šestnástke. Penaltu premenil Ben Nabouhane a Crvena Zvezda viedla 1:0.

Trnava však takmer okamžite odpovedala, pekne zakombinovala a na 1:1 vyrovnal v 24. minúte tečovanou strelou Erik Grendel.

Rýchly gól Crvenu Zvezdu zaskočil a do konca polčasu sa nedokázala poriadne dostať do tempa. Chudý musel zakročiť iba pri priamom kope Ebecilia, ale nemal s ním problémy.

Šance si nevytvorila ani Trnava a prvý polčas sa skončil 1:1.

Druhý polčas sa začal náporom domácich – Chudý musel v 52. a 53. minúte riešiť šance Radonjiča a Ebecilia. Trnavčania hrali takmer stále bez lopty a Crvena Zvezda ďalej tlačila.

Trnava sa pred Borjana dostal po prvý raz až v 72. minúte, no Godálovi sa nepodarilo tečovať center.

Po 75. minúte obom tímom dochádzali sily a záver stretnutia bol už skôr o bojovnosti. Hralo sa bez vyložených šancí, síce častejšie pred Chudým, ale Trnava ubránila výsledok 1:1.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Crvena Zvezda Belehrad vyhráva v Trnave 2:1, v 8. minúte predĺženia sa presadil Radonjič. Ak chce Trnava postúpiť, musí streliť dva góly. V prípade remízy 2:2 by postúpili do play-off Ligy majstrov hostia vďaka väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera.

Zápas Trnava – Crvena Zvezda sa v riadnom hracom čase skončil 1:1 a nasleduje predĺženie, keďže rovnakým výsledkom sa skončil aj prvý zápas 3. predkola Ligy majstrov pred týždňom v Belehrade.

Začiatkom 82. minúty mohla ísť Trnava do vedenia, keď Stopér Savič podcenil prihrávku na Bakoša, útočníka Trnavy však vychytal brankár Borjan.

Koncom 67. minúty sa Crvena Zvezda mohla v Trnave dostať do vedenia 2:1, keď sa k strele zvnútra šestnástky dostal Radonjič, Chudý však loptu vyrazil a dorážka Stojilkoviča skončila na žrdi.