Rakúsky cyklista Georg Preidler zvíťazil v 6. etape Okolo Poľska. Jazdec stajne FDJ zaútočil na záverečnom kilometri a svoje sólo doviedol do konca. Na čele celkového poradia sa udržal domáci Michal Kwiatkowski z tímu Sky.

Pre úradujúceho rakúskeho šampióna v časovke to bolo premiérové víťazstvo vo WorldTour a jeden z najväčších úspechov v kariére. Dvadsaťosemročný Preidler využil situáciu v závere pretekov, keď sa o nástupy pokúšali favoriti na celkové poradie, no Sky ich dokázal eliminovať. Vtom vyrazil Preidler a do cieľa ho už nik nedobehol.

Na druhom mieste skončil Nemec Emanuel Buchmann a tretí finišoval líder celkovej klasifikácie Kwiatkowski, ktorý tak zobral bonusové sekundy a ešte zvýšil náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Víťaz dvoch predchádzajúcich etáp vedie pred druhým Belgičanom Dylanom Teunsom z BMC o 16 sekúnd, tretí Novozélanďan George Bennett z LottoNL-Jumbo stráca ešte o osem viac.

V piatok je na programe záverečná 7. etapa v okolí obce Tatranská Bukovina, dlhá 132 km so šiestimi vrchárskymi prémiami.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA v New Havene. Prehrala s domácou Sofiou Keninovou v dvoch setoch 6:7 a 4:6. (tasr)