Slovenská kladivárka Martina Hrašnová na ME atlétov v Berlíne hodila v kvalifikácii 66,37 m, v A-skupine skončila siedma a do finále nepostúpila.

Hrašnová by prvým pokusom aj prehodila limit na priamy postup 70,00 m, no kladivo dopadlo mimo výseč. V A-skupine kladivárky len pomaly zapisovali výkony a v 1. sérii až osem malo neplatné pokusy.

Druhý pokus Hrašnovej bol neplatný, v treťom pokuse hodila aspoň so 66,37, no ťažko mohla postúpiť s takýmto výkonom. V skupine, v ktorej len dve prehodili 70,00, skončila siedma a musela čakať na výsledky druhej skupiny s teoretickou možnosťou, že zostane v postupovej dvanástke.

V B-skupine už po prvej sérii bolo zrejmé, že Hrašnová nepostúpi, keď až sedem kladivárok jej výkon 66,37 prehodilo a v tej chvíli už bola štrnásta. Pre dvakrát striebornú na ME a bronzovú na MS práve z Berlína 2009 to bolo veľké sklamanie a nenaplnenie ambícií.

„Druhá skupina bola silnejšia, neverila som, že postúpim,“ úprimne povedala Martina Hrašnová. „Ten prvý pokus, toho bola škoda. Cítila som sa inak fajn, aj v rozcvičke, bola som uvoľnená, spokojná, no prvý pokus ma v súťaži rozhodil. Snažila som sa ho podržať do poslednej chvíle, no dopadol mimo výseč, keby bol kratší aj o dva metre, tak by to stačilo. Napadlo mi však, že to bolo ďaleko a formu mám, len sa bolo treba trafiť. Druhý pokus som chcela viac kontrolovať, bol pomalý, nebol to už správny rytmus a spanikárila som. Tretí som prepálila a v konci nestíhala. Takéto niečo sa mi stať, to nie je ani možné.“

V kvalifikácii behu na 200 m Alexandra Bezeková pri postupovom kľúči 3+3 ani jednu z dvoch možností nenaplnila. Medzi tromi najlepšími nefinišovala, skončila siedma a aj slabším časom 23,93 za postupujúcimi dosť zaostala. Celkove obsadila 20. miesto, najslabší postupový čas bol 23,60. (tasr)

Výsledky kvalifikácie

200 m, 2. rozbeh: 1. Rebekka Haaseová (Nem.) 23,44, 2. Irene Siragusová (Tal.) 23,60, … 7. Alexandra BEZEKOVÁ (SR) 23,93

kladivo ženy: A-skupina: 1. Hanna Malyšiková (Biel.) 72,39, 2. Joanna Fiodorowová (Poľ.) 71,46, … 7. Martina HRAŠNOVÁ (SR) 66,37

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Šport

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA v New Haven. Prehrala s domácou Sofiou Keninovou v dvoch setoch 6:7 a 4:6. (tasr)

Najčítanejšie

| |