Zmena času dvakrát do roka by sa mala skončiť. Povedal to predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v Správe o stave Únie. Do konca apríla budú členské štáty musieť oznámiť, či si chcú ponechať letný alebo zimný čas.

„Komisia dnes navrhuje, aby sme to zmenili. Striedanie zimného a letného času sa musí skončiť. Členské štáty by sa samy mali rozhodnúť, či si ponechajú letný alebo zimný čas,“ povedal Juncker.

Rozhodnutie musí ešte schváliť Európsky parlament a Európska rada, ktorú tvoria vlády členských štátov.

„Toto je dobrá správa pre všetkých, ktorým striedanie času spôsobuje ťažkosti a zdravotné problémy. Teraz je na nás, či sa rozhodneme, ktorý čas si na Slovensku ponecháme ako celoročný – letný, alebo ten zimný,“ povedala slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Podľa nej sa povinné striedanie času uskutoční poslednýkrát 31. marca 2019.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko, Svet

Orbán sa listom poďakoval europoslancom, ktorí hlasovali proti kritickej správe o Maďarsku. Predseda maďarskej vlády im napísal, že „nepodľahne vydieraniu a hanebnému útoku zo strany síl podporujúcich migráciu“. (tasr)

Sýrčan dostal v Nemecku doživotie za vojnové zločiny, ktoré spáchal vo svojej vlasti. Obžalovaný velil v roku 2012 milíciám v Aleppe, jeho bojovníci uniesli viacero ľudí a niekoľkých z nich umučili na smrť. (tasr)

Najčítanejšie

| |