V koalícii pretrváva spor týkajúci sa novej bezpečnostnej, vojenskej a obrannej stratégie krajiny. Vyplýva to z dnešného vyjadrenia premiéra Pellegriniho, podľa ktorého vláda zrejme tieto strategické dokumenty znovu prerokuje. 

Vláda dokumenty schválila už vlani, parlament o nich doteraz nerokoval.

„Nepanuje zhoda. Nechcem do parlamentu posielať dokumenty, ktoré nakoniec vyvolajú konflikt a nebudú schválené. Ide o obranu a ochranu SR, mali by sme eliminovať akékoľvek pnutie,“ povedal Pellegrini novinárom po stretnutí s ministrom obrany Petrom Gajdošom.

Pellegrini nespresnil, na ktorých častiach dokumentov sa nevedia zhodnúť. „Bol by som rád, keby sme sa s týmito dokumentmi do konca roka vysporiadali. Nie je normálny stav, aby niečo zostalo na ceste medzi vládou a Národnou radou,“ povedal premiér.

Spor sa zrejme týka bezpečnostnej stratégie, v ktorej ministerstvo zahraničia okrem iného upozornilo na anexiu Krymu Ruskom a na porušenie medzinárodného práva. Prerokovanie dokumentov v parlamente blokovala SNS.

Novú bezpečnostnú, vojenskú i obranú stratégiu mala vláda predložiť parlamentu do konca minulého roka. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Polícii sa po zverejnení identikitu podozrivého muža z kauzy vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ozvalo viacero ľudí. Povedal to policajný prezident Milan Lučanský. „Ozvalo sa viacero občanov, ktorí spoznali viacero osôb, preverujú sa alibi týchto ľudí, kde pôsobia, čo robili, je to ako každý iný postup pri akejkoľvek inej vražde,“ povedal.

Najčítanejšie

| |