Generálna prokuratúra skúma spis a postup zodpovedných v prípade Čistého dňa. Uviedla to hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry v reakcii na vyjadrenie SaS, že Generálna prokuratúra v prípade kauzy resocializačného zariadenia zlyhala.
SaS to uviedla v reakcii na zastavenie vyšetrovania týrania klientov resocializačného centra, o ktorom v piatok informovala TV Markíza.
„V trestnej veci týkajúcej sa resocializačného zariadenia Čistý deň Generálna prokuratúra na pokyn generálneho prokurátora z vlastnej iniciatívy preskúmava vyšetrovací spis a postup orgánov činných v trestnom konaní v predmetnej veci,“ odpovedala Generálna prokuratúra na kritiku opozičnej strany.
Týranie chovancov v Čistom dni, na ktoré upozornila opozičná poslankyňa Národnej rady Natália Blahová (SaS), sa podľa televízie Markíza nepotvrdilo a spis pôjde do archívu. V zariadení sa však po vyšetrovaní potvrdili podozrenia zo sexuálneho zneužívania, jeden zamestnanec bol odsúdený a súd s ďalším pokračuje. (tasr)