Najnovšie z témy: Kotlebovci - ĽSNS, Marian Kotleba, Pochod za život

Marian Kotleba a ĽSNS boli pred voľbami považovaní za hrozbu pre demokraciu, dnes je skôr námetom na internetové žarty. Pozreli sme sa na to, ako vyzerá Kotlebov úpadok. Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente, rozoberáme aj v knihe Kotleba od reportéra Daniela Vraždu.
ĽSNS neopúšťa nostalgia za slovenským štátom, v dôsledku čoho stráca voličov. „Zo zahraničia vieme, že úspešný je spravidla tzv. nový typ krajne pravicových strán, teda taký, ktorý na rozdiel od toho starého fašistického opustil voličsky nie veľmi populárne témy, ako je antidemokracia, biologický rasizmus či historický revizionizmus,“ vraví politológ Tomáš Nociar.

V menčestri a pri sliepkach nevie konkurovať Uhríkovi v obleku. Odborníci vysvetľujú, prečo upadá popularita Mariana Kotlebu aj preferencie ĽSNS. Prispel k tomu nielen rozkol v strane a odchod skupiny okolo Milana Uhríka, ale aj rozsudok v kauze šekov či fakt, že aj časť antisystémových voličov chce voliť stranu, ktorá má aspoň nejaký koaličný potenciál.
OĽaNO už má zmenený názov v oficiálnom registri politických strán. Celý znie „Obyčajní ľudia (OĽANO), Nezávislí kandidáti (NEKA), Nova, Slobodní a Zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek“, spojenie „OĽaNO a Priatelia“ je oficiálnou skratkou.
Na školskom podujatí v Banskej Bystrici varili guláš aj členovia strany Kotlebovci – ĽSNS so straníckymi zásterami a šiltovkami. Vedenie školy a jej zriaďovateľ sa od konania dištancujú, strana porušenie zákona nevidí.
Fico, fašisti a Matovič parazitujú na príbehu Zuzany Čaputovej, píše Martin M. Šimečka. „Prečo tak fanaticky útočia na všetkých ostatných? Prečo sú posadnutí existenciou iných ľudí? Prečo nevedia žiť vo vlastnom svete a ten ponúkať svojim voličom? Odpoveď je jednoduchá. Žiaden ich vlastný svet neexistuje.“