Najnovšie z témy: Andrej Danko, SNS
Nový prieskum priblížil Danka k parlamentu, bola by to katastrofa, píše v Newsfiltri Roman Pataj. „SNS už tam takmer je – 4,7 percenta mu dáva reálnu nádej. Pre Fica by to bola výhra v lotérii.“

Prieskum Focusu: Prvý je Smer s 18 percentami, pri hranici zvoliteľnosti je päť strán. Demokrati stále nerastú a pohybujú sa okolo 3 percent; naopak, SNS sa po spojení s viacerými malými stranami priblížila k piatim percentám.
Za SNS bude kandidovať aj politický komentátor Roman Michelko. Ten v minulosti kandidoval za Harabinovu Vlasť, robil asistenta poslancom Smeru a HZDS, vystupuje v dezinformačnom Slobodnom vysielači a v minulosti navrhoval aj dekriminalizáciu Jozefa Tisa.
Andrej Danko povedal, že o kandidatúre rokuje aj s riaditeľom prieskumnej agentúry Polis Jánom Baránkom. „Je to na dobrej ceste,“ povedal predseda SNS v TA3.

Na kandidátke SNS nebudú zástupcovia Komunistickej strany Slovenska, hoci Andrej Danko s nimi rokoval a rečnil na ich zjazde. Predvolebnú spoluprácu s KSS si nevedel predstaviť poslanec Tomáš Taraba, s ktorým sa Danko spojil ako s prvým. „Dohodli sme, že ak by KSS ako strana bola na kandidátke SNS, nebol by to najlepší nápad,“ povedal Taraba.
V zóne ohrozenia je aj KDH, v aktuálnom prieskume Ipsosu pre Denník N má len 5,2 %. Hnutie na čele s Milanom Majerským má veľmi slabé jadro voličov – to majú silnejšie aj SNS a Aliancia, ktoré sú dlhodobo pod hranicou zvoliteľnosti.