Igor Matovič sa ospravedlnil za svoj výrok o maďarčine. Na tlačovke po zasadnutí ústredného krízového štábu v nedeľu povedal po svojej jazykovej chybe, že „to bolo po maďarsky“. Ospravedlnenie prišlo po stretnutí s predstaviteľmi Strany maďarskej komunity na úrade vlády.
Premiér rokoval s predsedom SMK Krisztiánom Forróm a podpredsedom Józsefom Berényim o situácii týkajúcej sa pandémie a o fonde obnovy. Matovič vyhlásil, že peniaze z fondu by mali byť rozdelené rovnomerne, aby sa k nim dostali aj obyvatelia južného Slovenska.
Premiér poznamenal, že v súvislosti s Maďarmi na Slovensku by sa mal používať výraz komunita, a nie menšina.
Predseda SMK sa prihovoril k obyvateľom Slovenska maďarskej národnosti s ohľadom na situáciu s koronavírusom aj v maďarčine.
Premiér potvrdil, že zákon o dvojakom občianstve má byť upravený tak, aby prijatie druhého občianstva bolo možné iba v prípade skutočnej a dlhodobej väzby s daným štátom.