Jarmilu Urbancovú obvinili z dvoch skutkov – z prijímania úplatku a podplácania. Potvrdil to jej obhajca Peter Erdös, ktorý zastupuje aj Moniku Jankovskú. „Moja klientka vypovedala stručne a výstižne,“ povedal Erdös o Urbancovej s tým, že spáchanie skutkov odmieta.
Erdös nepotvrdil, či ide o obálky s 5-tisíc eurami, ktoré mala Urbancová dávať Sklenkovi, ako on sám vypovedal. Obhajca tvrdí, že obvinenie je nekonkrétne a vyplýva len z jednej výpovede. Iný dôkaz proti nej chýba, tvrdí Erdös.
Obhajca kritizoval, že jeho klientku dnes NAKA zadržala, pretože doposiaľ vždy s políciou spolupracovala. Chodila na výsluchy, preberala si poštu a výpoveď Sklenku je spred niekoľkých mesiacov, takže sa s ňou mohla už dávno oboznámiť a vyjadriť sa k nej.