Najnovšie z témy: Koronavírus, Školstvo, Trenčín
Minister školstva Daniel Bútora po afére okolo učiteľa Milana Laurinca z Občianskeho tribunálu povedal, že štát nemá veľa možností, ako podobné prípady riešiť. V niektorých krajoch je už teraz nedostatok učiteľov, takže školy spolupracujú aj s antivaxermi či priaznivcami Putina. „Nečakajme, že príde nejaká zázračná regulácia z ministerstva,“ dodal.
Medzi slovenskými učiteľmi sú aj antivaxeri či priaznivci Putina. Člen maturitnej komisie z Občianskeho tribunálu je len najvypuklejší prípad. Školy často nevedia, čo s nimi; zákony dezinformácie nepostihujú. Učiteľom môžu len dohovoriť, aj to nezriedka až vtedy, ak príde podnet od rodiča.
Zuzana Čaputová vetovala zákon, ktorý zavádza na školách tretiu hodinu telocviku od 1. septembra tohto roka. Prezidentka upozorňuje na viacero problémov, ktoré by na základe prijatého zákona školám vznikli, a navrhuje posunúť účinnosť zákona na 1. september 2025.
Príspevky na Facebooku zdieľajú častejšie ľudia s nižším vzdelaním ako vysokoškolsky vzdelaní, ukázal prieskum agentúry Ipsos. Voliči Smeru a Republiky uvádzajú, že častejšie reagujú na príspevky, zdieľajú ich a komentujú.
Oficiálna nemecká aplikácia varujúca pred koronavírusom prešla do spánkového režimu. Vláda považuje apku za úspešnú, zaznamenala vyše 48 miliónov stiahnutí. Kritici upozorňujú na vysoké náklady, Nemecko stála prinajmenšom 223 miliónov eur.
Dotácia na učebnice na ďalší školský rok je nízka, ministra Daniela Bútoru to mrzí a chce ešte rokovať s ministrom financií. Rozpočet podľa neho nerátal s energetickou krízou, na ktorú muselo dať ministerstvo školám množstvo peňazí.