Najnovšie z témy: Denník N v Martine, Rozhovory

Mnohí si stále myslia, že práca letušky je noblesné povolanie v bielych rukavičkách, ale dnes je to už masová preprava, vraví Zuzana Greizingerová, ktorá sa letuškou stala v 29 rokoch. „Musíte čistiť záchody a robiť aj ďalšie nepríjemné veci, naozaj sa narobíte,“ opisuje v rozhovore.

František Imrecze vníma mediálne útoky Smeru na jeho osobu ako spôsob, ako ho zastrašiť. Bývalý prezident finančnej správy a dnes spolupracujúci obvinený o výsledku jesenných volieb a nad budúcnosťou ako takou veľmi nepremýšľa, hovorí, že by mu to nič pozitívne neprinieslo.
Uznesenia proti transrodovým ľuďom a proti vražde v Teplárni vnímam veľmi zle, hovorí kandidátka SaS do parlamentu Slavomíra Henčeková. Poslankyne Záborská a Andrejuvová podľa nej neuvádzajú skutočné dôvody, prečo takéto veci navrhujú. „Obávam sa, že pravý dôvod je ideologický, odmietajú LGBTI+ ľudí a dokonca sa to možno hanbia povedať nahlas a dávajú tam takéto zástupné dôvody. Neviem, či títo ľudia majú v parlamente aj inú agendu, nejako som ju nezachytila.“
Je typické pre západné krajiny a USA, že chudobný znamená obéznejší, hovorí lekárka a vedkyňa Adéla Penesová. „Lebo ľudia s nižším príjmom siahajú po lacnejších a množstevne zaujímavejších potravinách. To sú aj mnohé akcie, že kúpite za nižšiu cenu XXL balenie,“ hovorí.
Údeniny sú karcinogén ako cigareta či azbest a reťazce im zastropovali ceny, hovorí Adela Penesová, lekárka a vedkyňa zo Slovenskej akadémie vied, o zozname 400 potravín, ktorým reťazce zastropovali ceny.
Je absurdné, aby boli zastropované víno a pivo, hovorí lekárka a vedkyňa zo SAV Adela Penesová. „V Európe sme jedna z troch krajín, ktoré majú najvyššiu spotrebu alkoholu na obyvateľa. Je to 12 litrov čistého etanolu na hlavu u ľudí od nula do sto rokov. To je strašne veľa.“