Najnovšie z témy: Denník N v Michalovciach, Sme rodina, Vladimír Pčolinský
O návrhu podľa paragrafu 363 exposlanca Martina Borguľu tentoraz rozhodoval prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Keď Borguľovi začiatkom roka obvinenie rušili, rozhodnutie podpísal Maroš Žilinka.
Exposlanec Sme rodina Martin Borguľa je naďalej obvinený, generálna prokuratúra nevyhovela jeho návrhu podľa paragrafu 363. „Konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie je v tomto štádiu trestného konania dôvodné“, informuje Úrad špeciálnej prokuratúry.
Prezidentka napadla na Ústavnom súde jednu zo zmien stavebných zákonov, ktoré presadila pred voľbami Sme rodina. Verejnosť a samosprávy prišli o možnosť odvolať sa či pripomienkovať niektoré rozhodnutia pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie.
Obžalobu podanú na bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského bude riešiť sudca v Banskej Bystrici, potvrdila hovorkyňa súdu. Prípadom sa bude opäť zaoberať sudca Rastislav Stieranka, ktorý v minulosti odmietol obžalobu na Pčolinského pre procesné pochybenia.

Bývalému riaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému hrozí súd. Špeciálna prokuratúra naňho podala obžalobu pre podozrenie, že zobral úplatok 20-tisíc eur od vplyvného konkurzného právnika Zoroslava Kollára za to, že mu tajná služba dá pokoj. Pčolinskému hrozí päť až 12 rokov väzenia.
Boris Kollár a Peter Pčolinský neboli zvolení za poslancov, zostanú však vo vedení parlamentu, kým sa nepodarí zvoliť ich nástupcov. V parlamente tak bude istý čas 152 ľudí. „Čo ponúka peknú otázku: môže byť niekto (pod)predsedom parlamentu a zároveň nebyť poslancom? Ústava sa tvári, že áno,“ píše Radoslav Procházka.