Najnovšie z témy: Gymnastika, OH Tokio 2021
V prípade Krysciny Cimanovskej z olympiády v Tokiu bol obvinený bieloruský tréner Jurij Majsevič. Podľa Jednotky pre integritu atletiky porušil pravidlá športu, keď chcel bieloruskú šprintérku prinútiť opustiť podujatie po tom, čo skritizovala bieloruský olympijský tím.
Brazílska gymnastka Rebeca Andradeová je majsterkou sveta vo viacboji jednotlivkýň. Stala sa vôbec prvou ženou z Južnej Ameriky, ktorá získala zlato v najprestížnejšej disciplíne. Andradeová nadviazala na striebro z olympiády z Tokia.
Britský šprintér CJ Ujah dostal zákaz činnosti na 22 mesiacov po pozitívnom teste na dve zakázané látky. 28-ročný atlét požil látky Ostarine a S-23. Pozitívne vzorky mal na olympiáde v Tokiu, kde získal striebro v štafete na 4×100 metrov. Britská štafeta tak prišla o striebornú medailu.
Moderné gymnastky Talianska získali zlaté medaily v disciplíne spoločné skladby – 5 obručí na MS v Sofii. Za svoju zostavu dostali 34,950 bodu. Druhé skončili Izraelčanky, ktoré získali 34,050 bodu, tretie miesto obsadili Španielky so známkou 33,800 bodu. (tasr)
Gymnastka Sára Surmanová je majsterkou Slovenska vo viacboji. Na 35. ročníku GYM festivalu športových gymnastiek v Trnave bola druhá so ziskom 48,70 bodu, no najlepšia medzi Slovenkami. Vyhrala Češka Aneta Holasová výkonom 48,95 bodu.
Slovenská gymnastka Barbora Mokošová bola na ME v Mníchove blízko k postupu do finále na bradlách. V kvalifikácii od rozhodcov dostala známku 13,233 b, teda takmer rovnakú ako pred dvoma rokmi, keď vybojovala bronz. Napokon po odcvičení všetkých súťažiacich skončila až pätnásta. (munich2022)