Dušan Kováčik po výpovedi Dömötöra spochybňuje súdny proces s ním a aj vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku, ktorý vyšetroval jeho prípad. Z dnešnej výpovede takáčovca podľa Kováčika vyplynulo, že niekdajší operatívec NAKA Ján Kaľavský zrejme vedel o jeho zmanipulovanej výpovedi, pretože komunikoval s Petrom Petrovom.
Kováčik v tejto súvislosti uviedol, že Kaľavský patril do tímu vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu a Pavla Ďurku, a teda aj oni podľa bývalého špeciálneho prokurátora vedeli o tejto zmanipulovanej výpovedi.
Vyšetrovateľ Ďurka podľa Kováčika vyšetroval aj jeho prípad, a preto uňho vraj nie je možné konštatovať zákonné postupovanie. „Absentovala uňho nestrannosť,“ vyhlásil Kováčik na súde a pokračoval tým, že prokurátor ÚŠP Michal Šúrek opiera svoju obžalobu voči nemu aj o výpoveď nedôveryhodného Dömötöra.