Sudca ďalej číta výpoveď Jaroslava Haščáka. Povedal, že Trnka mu nikdy neponúkal záznamy z Gorily ani ho nikdy nevydieral, nepúšťal mu nahrávku. Haščák ďalej vypovedal, že sa viackrát stretol s Oskarom Bereczkom, aj kvôli úveru cez Privatbanku.
Polícia preverovala, či celé vydieranie nemalo finančnú dohru práve aj v tomto úvere.
„To vôbec nesúvisí. Zbytočne len zabíjate čas. Tie veci boli vyplatené. Na Slovensku človek má právo zobrať si úver. Človek vždy hľadá úver ako podnikateľ, a keď ho dostane, tak je rád. Dostal som úver bez problémov. Manželka k tomu podpísala veci, celý majetok sa založil,“ povedal vtedy Denníku N Oskár Bereczk.
Haščák povedal, že ponuky na odkúpenie Gorily dostával opakovane od anonymných osôb, ale nikdy sa tým nezaoberal. Niektoré e-maily má odložené a vie ich poskytnúť do konania.
Výpovede je možné čítať aj preto, že Trnka proti ich čítaniu ako obžalovaný nenamietal.
Haščák vypovedal aj o tom, ako sa Kočner stal klientom banky Penty a ako mu poskytovali úvery.
„Spomínam si na financovanie na Donovaloch, rezidenčného projektu Five Stars Residence,“ povedal Haščák.
„Za celé obdobie som nikdy nedostal informáciu, že by zo strany Mariana Kočnera dochádzalo k neplneniu povinností.“
Haščák zároveň povedal, že s Kočnerom ukončili spoluprácu pre kauzu Technopol z reputačných dôvodov.
Haščákovi na výsluchu púšťali aj nahrávku Trnka-Kočner. Komentoval to tak, že ak ide na nahrávke o Trnku, tak nahrávka bola urobená bez jeho súhlasu, teda je protizákonná a nebude sa k nej vyjadrovať.
Polícia ho však upozornila, že to, či je nahrávka zákonná, bude posudzovať niekto iný a nie je to dôvod, aby odmietol vypovedať.
Haščákovi preto púšťali ďalšiu pasáž z nahrávky. „Aj po poučení vyšetrovateľa sa pridržiavam svojej predchádzajúcej odpovede a k žiadnym častiam nahrávky sa vyjadrovať nebudem,” povedal na to Haščák.