Najnovšie z témy: OH Tokio 2021, Triatlon
Medzinárodná gymnastická federácia suspendovala ruskú trénerku Irinu Vinerovú po kritike rozhodovania na OH v Tokiu. Vinerová nebude môcť trénovať dva roky ani zastávať funkciu na všetkých medzinárodných súťažiach. Trest nadobudne účinnosť po ukončení sankcií pre vojnu proti Ukrajine.
V prípade Krysciny Cimanovskej z olympiády v Tokiu bol obvinený bieloruský tréner Jurij Majsevič. Podľa Jednotky pre integritu atletiky porušil pravidlá športu, keď chcel bieloruskú šprintérku prinútiť opustiť podujatie po tom, čo skritizovala bieloruský olympijský tím.
Britský šprintér CJ Ujah dostal zákaz činnosti na 22 mesiacov po pozitívnom teste na dve zakázané látky. 28-ročný atlét požil látky Ostarine a S-23. Pozitívne vzorky mal na olympiáde v Tokiu, kde získal striebro v štafete na 4×100 metrov. Britská štafeta tak prišla o striebornú medailu.
Titul majstra sveta v dlhom triatlone získal Pierre Le Corre z Francúzska. V Šamoríne zvíťazil pred Nemcami Florianom Angertom a Fredericom Funkom. Slovák Ondrej Kubo obsadil 10. miesto. Medzi ženami vyhrala Lucy Charlesová-Barclayová z Veľkej Británie, Slovenky neštartovali. (tasr)
Tím Európy obhájil vlaňajšie prvenstvo na triatlonovom Collins Cupe v Šamoríne. V sobotu získal 53 bodov. Na druhom mieste skončil medzinárodný tím (38 bodov) a poslednú, tretiu priečku obsadil tím USA. (tasr)
Majstrom Európy v triatlone je Léo Bergère z Francúzska. Na druhom a treťom mieste skončili jeho krajania Pierre Le Corre a Dorian Coninx. Slovenský reprezentant Richard Varga preteky nedokončil. (triathlon)