Najnovšie z témy: Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák sa v jednom z telefonátov z väzenia svojmu bratovi sťažoval, že urobil len jednu chybu, a to, že prenajal byt v Bonaparte Robertovi Ficovi. Je presvedčený, že to ho dostalo do problémov. Bašternáka súdy odsúdili za daňový podvod s vratkou DPH za takmer dva milióny eur a aj neodvedenie dane. K obom skutkom sa priznal.
Súd zatiaľ nepovolil ako dôkaz prepisy telefonátov Bašternáka z väzenia. Tie pritom podľa právneho zástupcu štátu Petra Kubinu majú preukazovať, že odsúdený podvodník prepisoval majetok účelovo, aby čo najmenej z neho prepadlo štátu.

Na bratislavskom súde sa začalo súdne konanie o majetok Ladislava Bašternáka. Už prvé pojednávanie pritom naznačilo, že štát to v preukazovaní účelových prevodov medzi Bašternákom a jeho rodinou nebude mať ľahké. Bašternák totiž stihol veľkú časť majetkov po obvinení prepísať na príbuzných.
Prokurátor vrátil prípad obvinenej konkurznej správkyne Lenky Ivanovej naspäť vyšetrovateľovi. Dôvodom sú zistené administratívno-technické nedostatky vo vyšetrovacom spise. Kauza súvisí s konkurzom majetku odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka.
Štvrtkové pojednávanie v kauze Bonaparte s právoplatne odsúdeným daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom sa neuskutoční. Okresný súd Bratislava II termín zrušil, pretože spis dostal nový sudca, ktorý si musí prípad nanovo naštudovať.
Byt po podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi v komplexe Bonaparte kúpil majiteľ Agentúry Evka Miroslav Strašifták. Firma organizovala v roku 2016 galavečer pre ministerstvo zahraničných vecí, ktorý bol kritizovaný ako predražený. (hn)