Najnovšie z témy: Vladimir Putin
Ukrajinskí hackeri sa dostali do mailu Kremľu blízkeho lobistu Sargisa Mirzachanjana. Podarilo sa im odhaliť, ako korumpoval poslancov vo viacerých európskych krajinách. Za rezolúcie v prospech Ruska im vyplácali desaťtisíce eur.

Vývoj bojov (348. deň): Ruský vojenský priemysel je na tom lepšie, ako by sme chceli, tvrdí český vojenský expert Jan Ludvík. Sankcie, ktoré zaviedli západné krajiny, neboli pre ruskú vojenskú výrobu zásadné. Napríklad sme zakázali vývoz polovodičov, ktoré sa dajú využiť aj v zbraniach. Rusi to nedokázali úplne nahradiť, no do veľkej miery im pomohla Čína.
Brazília si po Bolsonarovom odchode ubránila demokraciu, píše Andreas Kluth. „A preto vzbudzovala nádej, že by mohla sympatizovať s bojom za slobodu aj v iných častiach sveta, no to sa zjavne nedeje. Brazílsky prezident je presvedčený, že Zelenskyj je čudný a správa sa ako človek neustále vyhľadávajúci pozornosť, hoci by mal namiesto toho rokovať – pravdepodobne o kapitulácii Ukrajiny.“
Pobaltské štáty, Dánsko a Poľsko už povedali, že ak budú môcť prísť konkurenti z krajín agresora a jeho komplica, budú olympiádu bojkotovať, píše Edward Lucas. „V rokoch 1970 až 1991 hnutie proti apartheidu úspešne izolovalo od medzinárodného športu Južnú Afriku. Sťažnosti na nespravodlivú diskrimináciu a politizáciu mali vtedy malý vplyv.“
Ani obrovské straty, ktoré niektorí odhadujú už na 200-tisíc ruských vojakov, Putina od novej ofenzívy zrejme neodradia. Ukrajinci ju očakávajú do desiatich dní alebo 24. februára. Ako by mohla vyzerať?
V medzinárodnom aj našom olympijskom výbore nechápu, že štart na olympiáde nie je ľudské právo, píše Športový newsfilter. Plošný zákaz pre ruských športovcov možno nie je úplne spravodlivý, ale to nie je ani vojna proti Ukrajine, ktorú ich krajina vedie.