Český miliardár Radim Passer išiel po nemeckej diaľnici rýchlosťou 417 km/h. Na ceste medzi Berlínom a Hannoverom šoféroval Bugatti Chiron, video z jazdy zverejnil na YouTube.
Uviedol pritom, že nahrávka vznikla minulý rok na 10-kilometrovom rovnom úseku diaľnice s tromi jazdnými pruhmi, kde bola dobrá viditeľnosť. „Bezpečnosť bola prioritou,“ uviedol. Na väčšine diaľnic v Nemecku je neobmedzená rýchlosť.
Nemecké ministerstvo dopravy však v stredajšom vyhlásení uviedlo, že „odmieta akékoľvek správanie v cestnej doprave, ktoré vedie alebo môže viesť k ohrozeniu užívateľov cestných komunikácií“.
„Všetci užívatelia ciest musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky,“ dodalo ministerstvo. Vodiči môžu podľa neho jazdiť len takou rýchlosťou, pri ktorej si dokážu udržať kontrolu nad vozidlom.
Passer je podľa magazínu Forbes 33. najbohatším Čechom s majetkom v hodnote 308 miliónov dolárov. Tento päťdesiatosemročný podnikateľ a developer už v minulosti podobne „testoval“ svoje Bugatti Veyron.
V roku 2015 pri tom dosiahol rýchlosť 402,5 kilometra za hodinu, čo bola vtedy vôbec najvyššia nameraná rýchlosť na verejnej diaľnici. (tasr, idnes)