Najnovšie z témy: Obranná dohoda s USA, Roman Mikulec
V prípade inštruktora Šeparneva sa už nakopilo toľko čudných okolností, že ho stojí za to pozorne sledovať, píše Tomáš Gális v Newsfiltri. „Rektorka Kurilovská tvrdí, že za ňou stojí akademický senát. Ak je to naozaj tak aj po všetkom, čo sme sa dozvedeli, problém na policajnej akadémii je oveľa hlbší.“
Kvôli prípadu postrelenia študentky policajnej akadémie zasadne mimoriadny parlamentný výbor, informuje SaS. V utorok 14. marca príde na brannobezpečnostný výbor vysvetľovať situáciu minister vnútra Roman Mikulec aj rektorka akadémie Lucia Kurilovská.
Minister vnútra Roman Mikulec nesúhlasí so zlúčením letiek vnútra a obrany pod ministerstvom obrany. Materiál predložený rezortom obrany do pripomienkového konania ho prekvapil.
Ministerstvo vnútra nesúhlasí s návrhom zlúčiť jeho letecký útvar s letkou ministerstva obrany. Uviedlo to v reakcii na materiál, ktorý rezort obrany predložil do medzirezortného pripomienkového konania. Obe ministerstvá vedú nominanti OĽaNO – Roman Mikulec a Jaroslav Naď.
Súd zakázal ministrovi Mikulcovi používať taliansky vrtuľník pre policajtov, hasičov a záchranárov. Ministerstvo vnútra stroj kúpilo v decembri bez tendra a z „druhej ruky“. Jeho postup napadol americký výrobca Bell, ktorý sa sťažuje, že nedostal šancu ponúknuť Slovensku svoje vlastné vrtuľníky.
Slovensko dnes poslalo humanitárnu pomoc do Sýrie. V najbližších týždňoch by malo do tejto krajiny, ktorú nedávno zasiahlo zemetrasenie, odletieť ďalšie lietadlo so spacákmi, s dekami, lekárničkami a ďalšou pomocou, oznámil minister vnútra Roman Mikulec.