Mimovládne organizácie navrhujú za komisárku pre deti Janette Motlovú, súčasnú riaditeľku Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Reagovali tak na minulotýždňovú výzvu politikov z hnutia OĽaNO.
Janette Motlová. Foto N – Tomáš Benedikovič
„Janette Motlová je pre nás zárukou, že v prípade jej zvolenia bude dôstojne, odborne a zodpovedne chrániť práva a zastupovať záujmy detí na Slovensku. Všetky podporujúce organizácie súčasne vyslovujú svoj záujem, vôľu a záväzok dlhodobo s ňou spolupracovať tak, aby poslanie a činnosť úradu boli čo najlepšie naplnené,“ uviedli organizácie.
Podporu Motlovej podľa nich vyslovuje aj predchádzajúca kandidátka Mária Vargová.
Motlovú vo voľbe za komisárku podporili organizácie Centrum slniečko, Liga za duševné zdravie SR, Únia materských centier, Nadácia pre deti Slovenska, Mymamy, Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu, Návrat, Nadácia Zastavme korupciu, Linka detskej istoty, poradenské centrum Alej, Žena v tiesni, ASCEND, IPčko, Platforma na podporu zdravotne znevýhodnených skupín, Nadácia otvorenej spoločnosti, Zdravé regióny, SOCIA – Nadácia na podporu sociálnych zmien a Centrum pre výskum etnicity a kultúry. Ďalšie organizácie sa podľa stanoviska postupne k podpore pridávajú. (tasr)