Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Vládny tím bije na poplach, že top projekty plánu obnovy meškajú
- Toyota zostáva najväčšou svetovou automobilkou, minulý rok predala 10,5 milióna vozidiel
- Eset vlani zvýšil tržby o 14 percent na takmer 640 miliónov eur a očakáva ďalší rast
- Predaj smartfónov v Číne bol vlani najnižší za 10 rokov, pretože spotrebitelia boli opatrnejší pri míňaní
Najnovšie z témy: Agro, Firmy, Klimatická zmena, Zelený newsfilter
Budaj predstavil klimatický zákon, ktorý nemá šancu prejsť, píše v Newsfiltri Roman Pataj. „Táto vláda nemá politickú silu ani odhodlanie na presadenie potenciálne výbušnej legislatívy, ktorá narazí na nejednu vplyvnú lobistickú skupinu.“
Možnosť žalovať štát za neplnenie klimatických cieľov v Holandsku zrýchlila prechod od fosílnych palív, môže sa tak stať aj na Slovensku, hovorí Juraj Melichár z organizácie Priatelia Zeme-CEPA. S možnosťou podávania klimatických žalôb na verejné inštitúcie počíta nový návrh zákona o klíme, ktorý dnes prezentovalo ministerstvo životného prostredia.
Juhokórejský výrobca komponentov do batérií pre elektromobily Nexplus chystá v Šuranoch novú investíciu do pokovovania svojich súčiastok. Stáť ho to bude 5,2 milióna eur, nová výroba zamestná 70 ľudí. Kórejčania v Šuranoch v posledných rokoch rýchlo rástli.
Ochranári návrhu klimatického zákona vyčítajú, že nebude kontrolovať emisie v energetike a ťažkom priemysle. Mimovládky takisto kritizujú nedostatočné ciele znižovania emisií. (euractiv)
Kybernetické útoky sú vo svete stále masívnejšie a komplexnejšie a počet skupín, ktoré sa dajú spojiť s vládami Ruska, Severnej Kórey, Iránu či Číny, sa zvyšuje. „Predtým sme ich rátali v jednotkách, teraz už v desiatkach,“ hovorí generálny riaditeľ antivírusovej firmy Eset Richard Marko.

Na orbite by sa mohli tlačiť aj ľudské orgány, hovorí v podcaste eNkonomika Adam Gala z konferencie Výťah. Podnikaniu vo vesmíre sa venuje stále viac startupov, slovenským však talenty odchádzajú za lepšími podmienkami do Česka.