Najnovšie z témy: Kotlebovci - ĽSNS, Marian Kotleba
OĽaNO už má zmenený názov v oficiálnom registri politických strán. Celý znie „Obyčajní ľudia (OĽANO), Nezávislí kandidáti (NEKA), Nova, Slobodní a Zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek“, spojenie „OĽaNO a Priatelia“ je oficiálnou skratkou.
Na školskom podujatí v Banskej Bystrici varili guláš aj členovia strany Kotlebovci – ĽSNS so straníckymi zásterami a šiltovkami. Vedenie školy a jej zriaďovateľ sa od konania dištancujú, strana porušenie zákona nevidí.
Fico, fašisti a Matovič parazitujú na príbehu Zuzany Čaputovej, píše Martin M. Šimečka. „Prečo tak fanaticky útočia na všetkých ostatných? Prečo sú posadnutí existenciou iných ľudí? Prečo nevedia žiť vo vlastnom svete a ten ponúkať svojim voličom? Odpoveď je jednoduchá. Žiaden ich vlastný svet neexistuje.“
Najväčšie hviezdy dezinformačnej scény sú lídri politických strán, vraví odborník na informačnú bezpečnosť Tomáš Kriššák v podcaste V redakcii. Kotlebovci podľa neho už nemajú v digitálnom priestore výtlak.
Parlament neschválil novelu Trestného zákona z dielne ĽSNS, ktorej cieľom bolo zaviesť nový trestný čin „nedovolenej zmeny pohlavnej identity“ a ktorý mal medicínsku tranzíciu trestať väzením na štyri až desať rokov. Podporilo ho 14 poslancov z ĽSNS a Republiky, trojica tarabovcov, poslanec Martin Čepček aj poslanec Martin Borguľa.
Nikto nikoho nenapadne, je to americký hoax, hovorili slovenskí opoziční politici krátko pred ruskou inváziou. Smer sa v prvých hodinách po útoku na Ukrajinu odmlčal, no krátko potom Robert Fico opäť hovoril, že nejde o konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom, ale medzi USA a Ruskom. Podobne to vidia aj Republika a ĽSNS.