Správa TANAP-u podáva podnet na prokuratúru pre vysoké odstupné bývalému riaditeľovi Štátnych lesov TANAP-u Jánovi Marhefkovi a jeho námestníkovi Jánovi Andrášovi. Marhefka medzičasom vyhral konkurz na riaditeľa Lesov SR. Do funkcie ho ešte musí vymenovať minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.
„Správa TANAP-u dala vykonať právnu aj ekonomickú analýzu celej situácie. Po preštudovaní odborných stanovísk existuje dôvodné podozrenie, že ‚zlaté padáky‘ sú v priamom rozpore nielen s dobrými mravmi, ale predovšetkým s ustanoveniami zákona,“ uviedol riaditeľ správy Pavol Majko.
Ján Marhefka by mal dostať 60-tisíc eur, jeho bývalý námestník 40-tisíc. Podľa Majka ide o sumu, za ktorú sa ročne robí údržba turistických chodníkov v celom Tatranskom národnom parku.