Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Československo

Newsfilter Jany Shemesh: Ako o rozdelení Československa diskutovali dvaja zatrpknutí klamári. „Debata“ moderátorky a moderátora RTVS s Mečiarom a Klausom, ktorí dohadovali rozpad Československa, bola bizarným formátom, hlavne pre tých, čo si na tie časy spomínajú a celkom si pamätajú, ako to vtedy bolo. Otázkou je, či to mohlo dopadnúť inak ako tým, že tak Klaus, ako aj Mečiar, ktorí sa už dávno netešia vážnosti ani úcte slušných ľudí, svoj čas využili na šírenie rôznych konšpirácií, bludov, klamstiev o ľuďoch, ktorí sa už nemôžu brániť, a na poučovanie od nich podstatne mladšej moderátorskej dvojice.

RTVS odvysiela špeciálnu diskusiu s Václavom Klausom a Vladimírom Mečiarom z brnianskej vily Tugendhat, kde sa pred 30 rokmi rozhodovalo o osude Česko-Slovenska. RTVS diskusiu prinesie naživo vo štvrtok 30. júna o 17.20 h, vysielať ju bude na spravodajskom okruhu :24.

Naživo – Česko-slovenská diskusia Denníka N: Pri príležitosti 30. výročia vzniku oboch republík pozvali slovenský Denník N a český Deník N českého premiéra Petra Fialu a slovenského premiéra Eduarda Hegera na spoločný rozhovor o česko-slovenských vzťahoch a budúcnosti oboch krajín v kritickom období.