Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Bíreš politikom ukázal, ako sa majú riešiť konflikty
- Ceny benzínu začali opäť rásť, nafta sa dostala na 10-mesačné maximum a jej cena sa blíži benzínu
- Britský regulátor naznačil, že schváli upravený plán Microsoftu na prevzatie firmy Activision Blizzard, transakcia za 69 miliárd dolárov by bola najväčšou svojho druhu v odvetví
- Japonsko pokračuje v mimoriadne uvoľnenej menovej politike, centrálna banka ponechala krátkodobé úrokové sadzby na mínus 0,1 percenta
- Veľkoobchodná cena plynu pre Európu klesla po správe o konci štrajkov v austrálskych závodoch Chevronu na LNG
Najnovšie z témy: Agro, Kvalita potravín, Obchod
Skupina Soria podnikateľskej rodiny Jána Kaspera chce kúpiť Autocentrum Nitra. Vyplýva to z oznámenia protimonopolného úradu, ktorý začal transakciu posudzovať.
Veľkoobchodné ceny benzínu a nafty v Rusku po zavedení vývozného embarga klesli. Benzín na komoditnej burze v Petrohrade zlacnel o zhruba desať percent, nafta o 7,5 percenta. Embargo zaviedlo Rusko po tom, čo vo viacerých regiónoch chýbali na pumpách palivá a množili sa obavy o žatvu.
Ak by sa SaS znova dostala do vlády, chcela by zrušiť Slovenský pozemkový fond a ním spravovanú pôdu by previedla na mestá o obce. Vyhlásila to expertka strany na pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.
Nedávno rozbehnuté rozdeľovanie polí biopásmi chce upraviť Smer, Sme rodina aj SaS. Úplne ich neodmietajú, no podľa nich treba z pásov vylúčiť invazívne rastliny aj buriny. Podľa strán by ich mali tvoriť stromy, kry aj krmoviny pre zvieratá.
Z ukrajinského čiernomorského prístavu Čornomorsk vyplávala druhá loď naložená pšenicou. Uviedol to ukrajinský vicepremiér Olexandr Kubrakov a potvrdzujú to dáta z monitoringu pohybu plavidiel po moriach Marine Traffic.
Vietnamský výrobca elektromobilov VinFast chce ešte tento rok spustiť dodávky do Európy. Firma už dostala povolenie od regulačného úradu, povedala riaditeľka automobilky Le Thi Thu Thuy.