Na pojednávaní v prípade vraždy Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov mal dnes vypovedať Miroslav Marček, ktorý sa k vražde priznal a je už právoplatne odsúdený. Povedal však, že vypovedať nebude, pretože „je to už asi 4 a pol roka, všetko si nepamätám, už som vypovedal a nechcem si protirečiť“.
Predsedníčka senátu Ružena Sabová povedala Marčekovi, že to nie je dôvod na to, aby nevypovedal. Marček na to povedal, že jeden z obvinených je jeho príbuzný a aj z toho dôvodu nechce vypovedať. Na to Sabová odpovedala, že len keby išlo o jeho priameho príbuzného, tak nemusí vypovedať.
Marček sa nakoniec vyhovoril na to, že už bol za vraždu Kuciaka odsúdený na 25 rokov a vo veci prípravy vrážd je obvinený v samostatnom konaní.
Prokurátor nesúhlasil s tým, že Marček môže odoprieť výpoveď, rovnako ani zástupca poškodených. Senát prerušil zasadnutie a išiel sa poradiť.