Proruské úrady uzavreli severné hranice Chersonskej oblasti, čím utečencom znemožnili dostať sa na územie ovládané ukrajinskou vládou. Ako náhradné riešenie im ponúkli cestu cez okupovaný Krym alebo do tej časti Záporožskej oblasti, kde sú rozmiestnené ruské jednotky.
Agentúra DPA sa vo svojej správe odvolala na vyjadrenie zástupcu šéfa proruskej vojensko-civilnej správy Chersonskej oblasti Kirilla Stremousova, ktorý informoval, že hraničné priechody v smere do Mykolajivskej a Dniperskej oblasti sú vystavené systematickému ostreľovaniu ukrajinských ozbrojencov.
Podľa jeho slov pri najnovších útokoch z ukrajinskej strany zahynuli civilisti, ktorí na hranici uviazli v nárazníkovej zóne.
„Na Ukrajinu preto neodporúčame cestovať vôbec, pod žiadnou zámienkou. Dostávame veľa hlásení, že miznú muži, ktorých okamžite berú do (ukrajinskej) armády ako ´potravu pre delá´,“ tvrdí Stremousov. (tasr)