Boris Kollár zatiaľ oficiálne nevyhlásil termín jesenných spojených volieb, čas má do júla. Už skôr avizoval, že komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa majú konať 29. októbra.
Zákon hovorí, že voľby musí predseda parlamentu vyhlásiť najneskôr 110 dní predo dňom ich konania. Vyhlásiť by ich teda mohol do 11. júla.
Pôvodne sa hovorilo o skoršom termíne volieb, aby sa ľudia v dušičkovom období nemuseli „zaoberať voľbami“. Kollár teraz hovorí, že voľby počas Dušičiek môžu prilákať viac voličov.
Veľa ľudí podľa Kollára cestuje ďaleko na miesto svojho trvalého pobytu a je možné, že dva víkendy po sebe by necestovali. Koaliční partneri ho podľa jeho slov presvedčili, že sa tak môže dosiahnuť vyššia účasť na voľbách. (tasr)