Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Dnes na dennike.sk

Najnovšie z témy: Igor Matovič, Progresívne Slovensko

Ak by štát vyplácal za účasť vo voľbách odmenu 500 eur, ochotu ísť voliť deklarovalo v prieskume AKO takmer 90 percent voličov. Bez odmeny záujem o voľby prezentovalo asi 67 percent voličov. Približne tri percentá respondentov potom priznalo, že by volilo stranu, ktorá odmenu za voľby vybavila. AKO urobilo prieskum začiatkom marca, zverejnila ho TV Joj v relácii Analýzy Na hrane.

Igor Matovič v parlamente oznámil, že dnes bude rečniť minimálne do 17.00 h. Spolu s dopoludňajším príspevkom by mal hovoriť najmenej tri a pol hodiny. Ako navrhovateľ 500-eurovej odmeny za voľby nemá obmedzený čas.

Igor Matovič reční v parlamente už takmer dve hodiny. Svoj návrh na 500-eurovú volebnú odmenu obhajuje kritikou médií, Smeru a Hlasu, ale aj výpadmi voči KDH. V siahodlhom prejave sa vrátil k vojne v Iraku, pandémii, opakuje paralelu s 30. rokmi, ku ktorým pripodobňuje dnešnú situáciu na Slovensku.

Sme rodina nepodporí návrh Igora Matoviča na 500-eurovú odmenu za účasť v predčasných voľbách. Boris Kollár povedal, že nerozumie, prečo by mala byť odmena práve za tieto voľby. Dodal, že každý dáva váhu iným voľbám.