Bývalý partner Penty Jaroslav Haščák čiastočne uspel so svojou sťažnosťou na Európskom súde pre ľudské práva, ktorá sa týka odposluchov z Gorily. Súd v Štrasburgu mu priznal odškodnenie 9750 eur, pričom Haščák požadoval 66-tisíc eur.
Európsky súd konštatoval, že v súvislosti s odposluchmi bolo porušené právo Haščáka na súkromie. Pokiaľ ide o jeho tvrdenia o porušení práva na spravodlivé súdne konanie a na prezumpciu neviny, tie ESĽP odmietol.
Haščák poslal na ESĽP tri sťažnosti v rokoch 2012 až 2016, ktoré súviseli s odpočúvaním Slovenskou informačnou službou v rámci akcie Gorila v rokoch 2005 a 2006. Súhlas s odposluchmi vydal Krajský súd v Bratislave. Tajná služba vtedy odpočúvala známy byt na Vazovovej. Prepisy odposluchov sa potom v roku 2011 objavili na internete.
Haščák sa sťažoval na súhlasy na odposluchy, ich realizáciu a aj uchovávanie. Poukázal na nedostatok záruk na zneužitie nahrávok, únik informácií z nich, ale aj na neexistujúci účinný prostriedok nápravy. Pri rozhodovaní o sťažnosti pritom ESĽP vychádzal zo svojho rozhodnutia o sťažnosti Zoltána Vargu, teda majiteľa odpočúvaného bytu na Vazovovej.
ESĽP skonštatoval, že odposluchy, ich vytvorenie aj uchovávanie predstavovali zásah do práv sťažovateľa na rešpektovanie súkromného života. Súhlasy s odposluchmi obsahovali nedostatky, ktoré ovplyvnili použitie informačno-technických prostriedkov.
Okrem sťažnosti na ESĽP podal Haščák v súvislosti s odposluchmi aj žalobu na Okresný súd Bratislava I, ktorý ju v roku 2017 zamietol, no Krajský súd v Bratislave o dva roky neskôr toto rozhodnutie zrušil. Prípad je tak opäť na okresnom súde, pričom doposiaľ o žalobe nerozhodol.
Haščák podal aj žalobu proti štátu, ktorú Okresný súd Bratislava I v roku 2017 taktiež zamietol. Krajský súd v Bratislave toto rozhodnutie v roku 2020 v časti potvrdil a v časti vrátil okresnému súdu. Ani o tejto žalobe teda nie je definitívne rozhodnuté.