Denník N

10 požiadaviek OĽaNO, po schválení ktorých Matovič odíde z vlády

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Igor Matovič, Richard Sulík

S 500 eurami nepomohol Matovičovi ani Grendel, píše v Newsfiltri Filip Obradovič. Líder OĽaNO sa však rozhodol otravovať verejnú debatu svojimi nápadmi ďalej. Do parlamentu predložil podobný návrh. Ak by mu táto sprostosť náhodou prešla, oblepí Slovensko bilbordmi, že pre každého voliča zabezpečil 500 eur (práve preto neprejde). Ak nie, urobí to, čo urobil v stredu po hlasovaní, teda to, čo mu ide najlepšie – obviní všetkých naokolo, že ukazujú ľuďom prostredník.“

Návrh, ktorý opätovne predložil Igor Matovič k odmene za účasť vo voľbách, je podľa Borisa Kollára legitímny. Predseda parlamentu tvrdí, že druhý Matovičov návrh je rozdielny od toho prvého, ktorý parlament neschválil. „Je to iná úprava, preto to zaradíme do programu,“ povedal Kollár.

Ak by štát vyplácal za účasť vo voľbách odmenu 500 eur, ochotu ísť voliť deklarovalo v prieskume AKO takmer 90 percent voličov. Bez odmeny záujem o voľby prezentovalo asi 67 percent voličov. Približne tri percentá respondentov potom priznalo, že by volilo stranu, ktorá odmenu za voľby vybavila. AKO urobilo prieskum začiatkom marca, zverejnila ho TV Joj v relácii Analýzy Na hrane.