Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Igor Matovič, Robert Fico, Roman Mikulec

SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera. SaS tvrdí, že vláda nie je schopná riešiť problémy ľudí. „Táto vláda stratila dôvod na existenciu,“ hovorí Richard Sulík s tým, že „čo akcia, to hanba“. V koalícii podľa neho vládne Boris Kollár. „Toto trápenie musíme čo najrýchlejšie ukončiť,“ dodal Sulík.

Parlament opätovne podržal Romana Mikulca v kresle ministra vnútra. Za jeho odvolanie hlasovalo zo 143 prítomných 71 poslancov, na Mikulcovo odvolanie bolo potrebných 76 hlasov, proti hlasovalo 47 poslancov, zdržalo sa 23 a nehlasovali 2 poslanci.

Ministerstvo životného prostredia zrušilo tlačovku, kde malo predstaviť zonáciu troch národných parkov. Mala sa konať o 11.00, minister Budaj však bude na rokovaní v parlamente. Ten má vtedy hlasovať o odvolaní ministra vnútra Mikulca.

O 11.00 bude parlament hlasovať o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca, ktorého sa opozícia snaží odvolať už ôsmykrát – tentoraz pre migračnú politiku. Za jeho odvolanie bude hlasovať aj podpredseda parlamentu za Sme rodina Peter Pčolinský, ktorý Mikulca dlhodobo kritizuje.