Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Týždeň v práve Rada Procházku
Ján Mičovský vyhlásil, že vedenie OĽaNO varoval pred Samuelom Vlčanom po tom, čo ho odvolal z postu štátneho tajomníka. „Keď som Hegerovi ako premiérovi povedal, že Vlčan je veľmi zlý človek, odpovedal mi, že lepšieho nemá. Po mojej kritickej tlačovke vlani v novembri prišiel za mnou Matovič, že je toho už naozaj priveľa a musia s Vlčanom niečo urobiť. Neurobili nič.“

Nechcelo sa mi veriť, že môžeme v OĽaNO takto upadnúť, hovorí Ján Mičovský o kauze dotácie pre exministra Samuela Vlčana. „Poslanecký klub Vlčana nechcel, nemohol či nedokázal vidieť tak ako ja. Asi aj preto, lebo vedel lepšie reagovať na osobné požiadavky poslancov. To nikdy nebol môj štýl.“
Bol to dobrý plán, ale nie všetko sa podarí podľa plánu, reaguje Eduard Heger na zrušenie stavby nemocnice Rázsochy z plánu obnovy. Expremiér ešte v apríli tvrdil, že sa nemocnica stihne postaviť.
Radoslav Procházka kritizuje zverejnenie informácie z tajnej služby o tom, že sa Rusko snaží ovplyvniť voľby na Slovensku. „To, že sa k utajovanej skutočnosti tohto typu dostane minister obrany, je vecou úvahy spravodajskej služby, to je lege artis. Nikdy sa to však neposkytuje s povolením zdieľať informáciu so šírym svetom, to podlieha relatívne zložitému procesu,“ píše Procházka.
Vysvetľujeme, aká je realita o ceste slovenskej delegácie do Bruselu, v súvislosti s ktorou Robert Fico hovoril o „organizovanom zločine“. Išlo o pracovnú cestu v oblasti hybridných hrozieb, na ktorej boli štátne inštitúcie aj mimovládne organizácie. Podľa zápisov z nej kritizovali najmä Hegerovu a Matoviču vládu.
Analytici Globsecu vidia za vysokou ochotou Slovákov veriť kremeľskej propagande dva faktory – aktivita politikov Smeru a spol., ktorí ju vo veľkom šíria, a zároveň nedôvera v tých politikov a inštitúcie, ktoré sú prozápadné. „Ľudia prestali dôverovať inštitúciám aj pre to, ako posledné tri roky fungovala naša vláda,“ poznamenala analytička Klingová.