Najnovšie z témy: Hoaxy a propaganda, MediaBrífing

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová dá peniaze, ktoré mali byť využité na boj proti dezinformáciám, na opravu strechy Slovenskej filharmónie a podporu knižníc. V rámci eurofondovej výzvy sa malo na boj proti hoaxom rozdeliť 300-tisíc eur.
Lekár Karol Mika, ktorý ešte aj v 96 rokoch ordinuje, počas pandémie bojoval proti hoaxom a sám sa stal obeťou jednej dezinformácie. Ktosi o ňom tvrdil, že podporuje zaručený liek proti koronavírusu a je proti očkovaniu. „Je to lož na lož. Nevedeli mi ani nacionálie poriadne vypísať a manželku Martu nazvali nejakým iným exotickým menom. Nebolo toho, kto by to dal z internetu preč,“ vraví.
Rusko zaradilo hovorcu spoločnosti Meta Andyho Stona na zoznam hľadaných osôb. Samotnú Metu, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram, pritom Moskva už od vlaňajšieho roka kvalifikuje ako „extrémistickú organizáciu“.
Tento týždeň bola zverejnená žaloba na spoločnosť Meta, ktorú podali viac ako tri desiatky amerických štátov. Tvrdí, že sociálne siete Facebook a Instagram poškodzujú duševné zdravie detí. Z dokumentu vyplýva, že firma o škodlivosti svojich platforiem vedela, informuje MediaBrífing.
Redaktorka Miriam Šramová sa stala asistentkou poslanca Ivana Ševčíka, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke SNS. Problém v tom nevidí a ďalej robí servilné rozhovory s koaličnými politikmi. Od augusta len tri percentá jej respondentov tvorili členovia dnešnej opozície, informuje MediaBrífing.
Pre Slovenské národné noviny píše o politike Matej Mindár, ktorý je novým asistentom poslanca Romana Michelka (SNS). V ostatnom vydaní novín mal článok o zložení novej vlády, čitatelia na jeho konflikt záujmov neboli upozornení. Redakcia tvrdí, že uzávierka článku bola ešte predtým, ako sa Mindár stal poslancom, no dátumy v tejto obhajobe nesedia.