Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Sme rodina
Po zadržaní Vladimíra Pčolinského bol v hre o post riaditeľa SIS aj košický podnikateľ Richard Reday známy z kauzy nákupu predražených teplomerov pre župu. Podľa informácií Denníka N to bol návrh z OĽaNO. Vtedajší premiér Eduard Heger nechcel odpovedať na otázky o tejto nominácii.
O návrhu podľa paragrafu 363 exposlanca Martina Borguľu tentoraz rozhodoval prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Keď Borguľovi začiatkom roka obvinenie rušili, rozhodnutie podpísal Maroš Žilinka.
Exposlanec Sme rodina Martin Borguľa je naďalej obvinený, generálna prokuratúra nevyhovela jeho návrhu podľa paragrafu 363. „Konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie je v tomto štádiu trestného konania dôvodné“, informuje Úrad špeciálnej prokuratúry.
Prezidentka napadla na Ústavnom súde jednu zo zmien stavebných zákonov, ktoré presadila pred voľbami Sme rodina. Verejnosť a samosprávy prišli o možnosť odvolať sa či pripomienkovať niektoré rozhodnutia pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie.
Boris Kollár a Peter Pčolinský neboli zvolení za poslancov, zostanú však vo vedení parlamentu, kým sa nepodarí zvoliť ich nástupcov. V parlamente tak bude istý čas 152 ľudí. „Čo ponúka peknú otázku: môže byť niekto (pod)predsedom parlamentu a zároveň nebyť poslancom? Ústava sa tvári, že áno,“ píše Radoslav Procházka.

Boris Kollár oznámil, že už nebude odpovedať na otázky redaktorov Aktualít, SME a Denníka N. Tieto médiá označil za „PR agentúru“. „Doteraz som bol zdržanlivý, ale teraz už nemusím,“ povedal.